• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • So Damn Easy Going

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Antlers

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Hinterland

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★½

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Zero Fucks Given

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Ref

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

  • Nobody

    ★★

  • Here Before

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Framing Britney Spears

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½