Sort by

sara has logged 55 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American History X

American History X

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Edit this entry  
14
Asparagus

Asparagus

1979
×
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night Nurse

Night Nurse

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Blob

The Blob

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
High Life

High Life

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knowing

Knowing

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★
Edit this entry  
17
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Brief History of Time

A Brief History of Time

1991
×
★★★½
Edit this entry  
29
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★
Edit this entry  
29
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★½
Edit this entry  
23
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Godzilla

Godzilla

1998
×
Read the review Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Edit this entry