• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★

  • RRR

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Badhaai Do

    ★★★★

  • Gehraiyaan

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Death to 2021

    ★★★

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Atrangi Re

    ★★

  • 83

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Kadaseela Biriyani

    ★★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Meenakshi Sundareshwar

    ★★★

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Thinkalazhcha Nishchayam

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Honsla Rakh

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Shershaah

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Mimi

    ★★★½

  • Toofaan

    ★★★

  • Malik

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Haseen Dillruba

    ★★½

  • Ray

    ★★★½

  • Sherni

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Cinema Bandi

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★½

  • Nayattu

    ★★★★

  • Joji

    ★★★★

  • Mandela

    ★★★★

  • Pagglait

    ★★★½

  • Kala

    ★★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Jathi Ratnalu

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Kaagaz

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • AK vs AK

    ★★★½

  • Paava Kadhaigal

    ★★★★

  • Unpaused

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Chhalaang

    ★★★