• The Mirror Has Two Faces

    ★★★★★

  • A Thousand Acres

  • 17 Again

    ★★★

  • The Secret Garden

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Tree of Life

    ★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★

  • The Parent Trap

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • An Education

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • The One and Only Ivan

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★★