• The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • A Star Is Born

  • Incredibles 2

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

  • John Wick

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • '71

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Safety Not Guaranteed

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Memento

    ★★★

  • The Insider

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★½

  • Toy Story

    ★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★½

  • GoodFellas

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★