• Nope

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Censor

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Runtime

  • Hard as You Can

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • America

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • This Is Not Berlin

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • House of Women

  • Jack White: Kneeling At The Anthem D.C.