Sort by

Sara has logged 346 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Edit this entry  
31
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
I fratelli De Filippo

I fratelli De Filippo

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Nina Wu

Nina Wu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Edit this entry  
22
Circumstantial Pleasures

Circumstantial Pleasures

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
Edit this entry  
20
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★
Edit this entry  
16
One Second

One Second

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Days

Days

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cybernetic Grandma

Cybernetic Grandma

1963
×
Edit this entry  
14
There Will Come Soft Rains

There Will Come Soft Rains

1984
×
Edit this entry  
14
The Surprise

The Surprise

1965
×
Edit this entry  
14
The Disobedient Robot

The Disobedient Robot

1956
×
Edit this entry  
13
Absolute Denial

Absolute Denial

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sisters with Transistors

Sisters with Transistors

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Doraemon: Nobita and the Birth of Japan

Doraemon: Nobita and the Birth of Japan

2016
×
Edit this entry  
11
Doraemon: Nobita and the Space Heroes

Doraemon: Nobita and the Space Heroes

2015
×
Edit this entry  
11
Ghost in the Shell Arise - Border 4: Ghost Stands Alone

Ghost in the Shell Arise - Border 4: Ghost Stands Alone

2014
×
Edit this entry  
11
Ghost in the Shell Arise - Border 3: Ghost Tears

Ghost in the Shell Arise - Border 3: Ghost Tears

2014
×
Edit this entry  
11
Ghost in the Shell Arise - Border 2: Ghost Whispers

Ghost in the Shell Arise - Border 2: Ghost Whispers

2013
×
Edit this entry  
11
Ghost in the Shell Arise - Border 1: Ghost Pain

Ghost in the Shell Arise - Border 1: Ghost Pain

2013
×
Edit this entry  
11
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
Edit this entry  
10
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
Edit this entry  
10
Metropolis

Metropolis

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
You Animal! The Nimfa Dimaano Story

You Animal! The Nimfa Dimaano Story

2020
×
Edit this entry  
07
The Town of Forgotten Things

The Town of Forgotten Things

2021
×
Edit this entry  
07
Il Solengo

Il Solengo

2015
×
Edit this entry  
06
Yaya & Lennie - The Walking Liberty

Yaya & Lennie - The Walking Liberty

2021
×
Edit this entry  
05
El Planeta

El Planeta

2021
×
Edit this entry  
05
Night

Night

2021
×
Edit this entry  
04
Aloners

Aloners

2021
×
Edit this entry  
04
Puzzle

Puzzle

2021
×
Edit this entry  
04
Feathers

Feathers

2021
×
Edit this entry  
04
Babatoura

Babatoura

2021
×
Edit this entry  
04
The Angel in the Wall

The Angel in the Wall

2021
×
Edit this entry  
03
I Want to See

I Want to See

2008
×
Edit this entry  
02
The Day Is Over

The Day Is Over

2021
×
Edit this entry  
02
The Grandmother

The Grandmother

2021
×
Edit this entry  
01
Dark Light Voyage

Dark Light Voyage

2021
×
Edit this entry  
01
Deception

Deception

2021
×
Edit this entry  
30
The Edge of Daybreak

The Edge of Daybreak

2021
×
Edit this entry  
30
Sabato, domenica e lunedì

Sabato, domenica e lunedì

2021
×
Edit this entry  
30
Non ti pago

Non ti pago

2021
×
Edit this entry