• The Post

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Before We Go

    ★★★★★

  • Cosmos: A SpaceTime Odyssey

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Now You See Me

    ★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Short Term 12

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Avatar

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★

  • Pride and Glory

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★½

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★★½

  • The Usual Suspects

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½

  • GoodFellas

    ★★★★

  • Back to the Future Part II

    ★★★★★

  • Akira

    ★★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★

  • Can't Buy Me Love

    ★★★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★½

  • Back to the Future

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★½

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • The Godfather

    ★★★★½

  • A Hard Day's Night

    ★★★½

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★