Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Persuasion

    ★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Hilda and the Mountain King

  • Asakusa Kid

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Maid

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Belle

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Age of Samurai: Battle for Japan

  • Shangri-La

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Liborio

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Longing Souls

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Vicky and Her Mystery

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Over the Moon

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • La Verónica

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★