saru has logged 15 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Journeys with George

Journeys with George

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Chris Fleming: Showpig

Chris Fleming: Showpig

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry