• The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Belle

    ★★★★½

  • Memoria

    ★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Hannibal Buress: Miami Nights

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • 8:46

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★