Sort by
  • Do Revenge

    ★★

  • Fall

    ★★½

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★½

  • Not Okay

    ★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Men

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★½

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Wildhood

    ★★★★

  • The Guilty

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ½

  • Boiling Point

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • The Story of Film: A New Generation

    ★★★★

  • Annette

  • Till Death

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Cannon Arm and the Arcade Quest

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Sweetheart

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★½

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★½

  • The Greenhouse

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • Censor

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Tove

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Enfant Terrible

    ★★

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★