Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fall

Fall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Poly Styrene: I Am a Cliché

Poly Styrene: I Am a Cliché

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love

Love

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spiral

Spiral

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
What If

What If

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trust

Trust

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sweet, Sweet Lonely Girl

Sweet, Sweet Lonely Girl

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Void

The Void

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry