Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Colette

Colette

2018
×
Edit this entry  
06
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Edit this entry  
06
Casper

Casper

1995
×
Edit this entry  
16
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
Edit this entry  
03
Arctic

Arctic

2018
×
Edit this entry  
26
Rent

Rent

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

2008
×
Edit this entry  
24
Persuasion

Persuasion

2007
×
Edit this entry  
24
Mansfield Park

Mansfield Park

1999
×
Edit this entry  
19
Persuasion

Persuasion

2007
×
Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Edit this entry  
13
All Work All Play: The Pursuit of eSports Glory Live

All Work All Play: The Pursuit of eSports Glory Live

2015
×
Edit this entry  
13
Persuasion

Persuasion

1995
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The First Monday in May

The First Monday in May

2016
×
Edit this entry  
08
The September Issue

The September Issue

2009
×
Edit this entry  
08
Shirkers

Shirkers

2018
×
Edit this entry  
04
Table 19

Table 19

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
Edit this entry  
31
Hairspray

Hairspray

2007
×
Edit this entry  
30
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Edit this entry  
26
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
Edit this entry  
26
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
24
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
Edit this entry  
23
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
Edit this entry  
23
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
Edit this entry  
23
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Big

Big

1988
×
Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hook

Hook

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
Edit this entry  
22
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Edit this entry  
18
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
Edit this entry  
18
Apostle

Apostle

2018
×
½
Edit this entry  
15
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

2008
×
Edit this entry