Sasha has logged 24 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
Edit this entry  
31
Craig Ferguson: A Wee Bit o' Revolution

Craig Ferguson: A Wee Bit o' Revolution

2009
×
Edit this entry  
31
Craig Ferguson: Does This Need to Be Said?

Craig Ferguson: Does This Need to Be Said?

2011
×
Edit this entry  
31
Craig Ferguson: I'm Here to Help

Craig Ferguson: I'm Here to Help

2013
×
Edit this entry  
31
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
Edit this entry  
26
Hercules

Hercules

1997
×
Edit this entry  
26
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
Edit this entry  
25
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Capote

Capote

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Quills

Quills

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
Edit this entry  
16
Let's Make Love

Let's Make Love

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gentlemen Marry Brunettes

Gentlemen Marry Brunettes

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midnight

Midnight

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
Edit this entry  
04
Superstar

Superstar

1999
×
Edit this entry  
04
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
You Got Served

You Got Served

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry