Sort by

sashaurban has logged 57 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Name Is Pauli Murray

My Name Is Pauli Murray

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★
Edit this entry  
29
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cher & the Loneliest Elephant

Cher & the Loneliest Elephant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Penelope

Penelope

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tangled

Tangled

2010
×
Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Veneno

Veneno

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry