RSS feed for Sasmit330
  • Tenet

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Primal

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★