Sort by

SassyJacksun has logged 264 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lie

The Lie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jimmy O. Yang: Good Deal

Jimmy O. Yang: Good Deal

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Robin's Wish

Robin's Wish

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Room

The Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Superhuman: The Invisible Made Visible

Superhuman: The Invisible Made Visible

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
From Friend to Fiancé

From Friend to Fiancé

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before The Wrath

Before The Wrath

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House of the Spirits

The House of the Spirits

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hidden

Hidden

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nine Lives of Christmas

The Nine Lives of Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Only

Only

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
7500

7500

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
End of the World

End of the World

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doubting Thomas

Doubting Thomas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Desperados

Desperados

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Paris, Wine & Romance

Paris, Wine & Romance

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Becky

Becky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eragon

Eragon

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Time Machine

The Time Machine

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Fellow Americans

My Fellow Americans

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Spy

My Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry