Sort by

SassyJacksun has logged 109 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
After the Dark

After the Dark

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
White House Down

White House Down

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crash

Crash

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eli

Eli

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bully

Bully

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Endless Love

Endless Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spy

Spy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry and the Hendersons

Harry and the Hendersons

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Outrageous Fortune

Outrageous Fortune

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Short Time

Short Time

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
White Nights

White Nights

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dear Dictator

Dear Dictator

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry