• Halloween Kills

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Midnight in the Switchgrass

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Don't Tell a Soul

    ★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • What Lies Below

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The War with Grandpa

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Capone

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • The Grudge

    ★½

  • Dracula

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Brightburn

    ½

  • Aladdin

    ★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½