• The Old Guard

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Half of It

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • The Voice in Your Head

  • Still Wylde

    ★★★★★

  • Face to Face Time

  • Waffle

  • Marcy Learns Something New

  • Father Of The Bride

  • Single

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Broken Bird

  • Emma.

  • Feels Good Man

  • Disclosure

  • Omniboat: A Fast Boat Fantasia

  • Shirley

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Miss Juneteenth

    ★★★★★

  • Blocks

    ★★★★

  • Dirty

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Basic

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

  • Skywatch

  • I'm Happy, I Promise

  • Bye Bye Body

    ★★★★★

  • Harriet

    ★★★★

  • Proxima

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Master Maggie

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★

  • Suzi Q

  • Ask Any Buddy

  • Midsommar

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

  • The Traitor

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Wine Country

  • Lost Weekend

  • 17 Blocks

    ★★★★

  • Father Figurine

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★★

  • Jezebel

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • I Think She Likes You

    ★★★★★

  • Driveways

    ★★★★

  • The Brink

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

  • Honeyland

    ★★★★

  • Mike Wallace Is Here

  • The Souvenir

    ★★★

  • Selah and the Spades

    ★★

  • Before You Know It

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Sister Aimee

    ★½

  • Ms. Purple

    ★★½

  • Late Night

    ★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Lavender

  • Summer Hit

  • Dumplin'

    ★★★½