• Yesterday

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • Kin

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Anon

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Tully

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Summer of 84

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Bright

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★

  • Geostorm

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • American Made

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Blame!

    ★★½

  • Time Trap

    ★★½

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Assassin's Creed

    ★★

  • Gantz:O

    ★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★½

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★

  • Jason Bourne

    ★★½

  • Warcraft

    ★★★½

  • Before I Wake

    ★★★

  • Hidden

    ★★★

  • The Final Girls

    ★★½

  • As the Gods Will

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Young Ones

    ★★

  • Mama

    ★★★

  • The Echo

    ★★

  • Walk Hard: The Dewey Cox Story

    ★★★★½