RSS feed for sarah
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Shape of Things

The Shape of Things

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lost River

Lost River

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
11
All Over Me

All Over Me

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Alps

Alps

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry