• X

  • The Tinder Swindler

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★

  • Alcindo

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Little Women

  • 1917

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • Us

    ★★★½

  • American Factory

  • Escape Room

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • A Faithful Man

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • The Meg

    ★★

  • Escape Plan 2: Hades

  • Rafiki

    ★★★½

  • Stockholm

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Snowman

  • Blue My Mind

    ★★½

  • Disobedience

    ★★★

  • The Mountain Between Us

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • 12 Feet Deep

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½