• Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Long Shot

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Warcraft

  • All the Way

    ★★★★½

  • Betting on Zero

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • Making a Murderer

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Krampus

    ★½

  • Creed

    ★★★★½

  • SOMM: Into the Bottle

    ★★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★

  • Spectre

    ★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • 7 Days in Hell

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Furious 7

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★★★★

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★★½

  • The Interview

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Into the Woods

    ★★★★

  • Dumb and Dumber To

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • Fury

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Tusk

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Batman: Assault on Arkham

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • Foxcatcher

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★★★½

  • An Honest Liar

    ★★★★½