❄️ Savage ☽◯☾ has logged 59 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Valentine

Valentine

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Southbound

Southbound

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taken

Taken

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Maze

The Maze

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Felix the Ghost Breaker

Felix the Ghost Breaker

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Edit this entry  
22
Lake Placid 2

Lake Placid 2

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadtime Stories

Deadtime Stories

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gargoyles

Gargoyles

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghost in the Machine

Ghost in the Machine

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Housesitter

Housesitter

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Swamp Shark

Swamp Shark

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
1922

1922

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
See No Evil 2

See No Evil 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Edit this entry  
10
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Husk

Husk

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Water

Black Water

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Slither

Slither

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Butcher's Wife

The Butcher's Wife

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Net

The Net

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★½
Edit this entry