Magi has logged 973 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Do I Sound Gay?

Do I Sound Gay?

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Bolt

Bolt

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Super

The Super

2010
×
★½
Edit this entry  
27
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Bear

The Bear

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★
Edit this entry  
27
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Edit this entry  
26
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bogalusa Charm

Bogalusa Charm

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Cobra

Black Cobra

1976
×
★★★
Edit this entry  
25
Prince of Bel Air

Prince of Bel Air

1986
×
★½
Edit this entry  
24
The Devil Is a Woman

The Devil Is a Woman

1935
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

1990
×
★★½
Edit this entry  
24
Lolita Separates

Lolita Separates

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Search for Beauty

Search for Beauty

1934
×
★★½
Edit this entry  
22
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Leopard Man

The Leopard Man

1943
×
★★★½
Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Mascots

Mascots

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
The Confession Killer

The Confession Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
12 Days of Terror

12 Days of Terror

2004
×
★★
Edit this entry  
15
All Dogs Go to Heaven

All Dogs Go to Heaven

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Xtro 3: Watch the Skies

Xtro 3: Watch the Skies

1995
×
★★★
Edit this entry  
13
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rocky

Rocky

1976
×
★★
Edit this entry  
12
Robinson Crusoe on Mars

Robinson Crusoe on Mars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
10
Murder Mansion

Murder Mansion

1972
×
★½
Edit this entry  
10
Village of Daughters

Village of Daughters

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Devil's Hand

The Devil's Hand

1961
×
★★★
Edit this entry  
10
Nun in Rope Hell

Nun in Rope Hell

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Ghost Galleon

The Ghost Galleon

1974
×
★★★
Edit this entry  
08
Trump Rally

Trump Rally

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Snowbeast

Snowbeast

1977
×
★½
Edit this entry  
08
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Blood Mania

Blood Mania

1970
×
★★
Edit this entry  
08
My Son, My Son, What Have Ye Done

My Son, My Son, What Have Ye Done

2009
×
★½
Edit this entry  
07
Breakout From Oppression

Breakout From Oppression

1985
×
★★★
Edit this entry  
07
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Speed Kills

Speed Kills

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Absolution

Absolution

1978
×
★★★★
Edit this entry  
04
Baby Needs a New Pair of Shoes

Baby Needs a New Pair of Shoes

1974
×
★★
Edit this entry