Sort by

savanna 🫐 has logged 156 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tusk

Tusk

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry