Savard has logged 107 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
Roxanne, Roxanne

Roxanne, Roxanne

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
An Unfinished Life

An Unfinished Life

2005
×
★★½
Edit this entry  
20
Hoodlum

Hoodlum

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Five Heartbeats

The Five Heartbeats

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dragon

Dragon

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slice

Slice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Harry Brown

Harry Brown

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry