RSS feed for Sávio
  • The Way Back

    ★★★★★

  • Sergio

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The First Temptation of Christ

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Monica and Friends: Bonds

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • The Last Hangover

    ★★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Yellow Is the New Black

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★