RSS feed for Sávio

Sávio has logged 72 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Jeff Dunham: Relative Disaster

Jeff Dunham: Relative Disaster

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Edit this entry  
23
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kevin Hart: What Now?

Kevin Hart: What Now?

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Cold Light of Day

The Cold Light of Day

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Craig Ferguson: I'm Here to Help

Craig Ferguson: I'm Here to Help

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Louis C.K.: Hilarious

Louis C.K.: Hilarious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Voices of a Distant Star

Voices of a Distant Star

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Batman Superman Movie: World's Finest

The Batman Superman Movie: World's Finest

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★
Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★
Edit this entry  
06
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Saint Seiya: Legend of Sanctuary

Saint Seiya: Legend of Sanctuary

2014
×
★★
Edit this entry  
10
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Edit this entry