RSS feed for Sávio

Sávio has logged 82 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
War Machine

War Machine

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Yellow Is the New Black

Yellow Is the New Black

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Predators

Predators

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
When a Man Loves a Woman

When a Man Loves a Woman

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Self/less

Self/less

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Blame!

Blame!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
Edit this entry  
13
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Norbit

Norbit

2007
×
★★
Edit this entry  
24
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry