RSS feed for Sávio

Sávio has logged 64 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Def Comedy Jam 25

Def Comedy Jam 25

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Batman & Bill

Batman & Bill

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Choice

The Choice

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
John Leguizamo's Latin History for Morons

John Leguizamo's Latin History for Morons

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★
Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★★★
Edit this entry  
29
Turma da Mônica: Laços

Turma da Mônica: Laços

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Edit this entry  
01
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Vow

The Vow

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry