RSS feed for Sávio

Sávio has rated 34 historical films.

  • First Man

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Detroit

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★

  • Guerra de Canudos

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Jobs

    ★★

  • Hero

    ★★★★

  • The Patriot

    ★★

  • Braveheart

    ★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★

  • Apollo 13

    ★★★★

  • W.

    ★★★

  • Kingdom of Heaven

    ★★★

  • Alexander

    ★★★