Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Shudō

Shudō

2015
×
Edit this entry  
21
Bob Spit - We Do Not Like People

Bob Spit - We Do Not Like People

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kubikiri Cycle - Aoiro Savant to Zaregoto Tsukai

Kubikiri Cycle - Aoiro Savant to Zaregoto Tsukai

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
Edit this entry  
15
Crows Zero

Crows Zero

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
X

X

2022
×
Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
On-Gaku: Our Sound

On-Gaku: Our Sound

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
11
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Pervert's Guide to Cinema

The Pervert's Guide to Cinema

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
Edit this entry  
19
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Promare

Promare

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Macross: Do You Remember Love?

Macross: Do You Remember Love?

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
05
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
RahXephon

RahXephon

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Mission

The Mission

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Kamen Rider ZO

Kamen Rider ZO

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love on Delivery

Love on Delivery

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry