RSS feed for Matt
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kill the Messenger

Kill the Messenger

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Albert Nobbs

Albert Nobbs

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cold Eyes

Cold Eyes

2013
×
★★★½
Edit this entry