• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Morbius

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Ambulance

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Manor

    ★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★½

  • Titane

    ★★½

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Blade Runner Phenomenon

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★½