SawyerD7 has logged 567 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Glass House

The Glass House

2001
×
★★
Edit this entry  
30
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Rum Diary

The Rum Diary

2011
×
★★
Edit this entry  
29
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Edit this entry  
28
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★
Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
20
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★
Edit this entry  
16
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Edit this entry  
15
Trance

Trance

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★½
Edit this entry  
12
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★
Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Caché

Caché

2005
×
★★½
Edit this entry  
06
The Crimson Rivers

The Crimson Rivers

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
06
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★½
Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Edit this entry