Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Auto Focus

Auto Focus

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Man of Her Own

No Man of Her Own

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
He Laughed Last

He Laughed Last

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Two Weeks with Love

Two Weeks with Love

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sunday in New York

Sunday in New York

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Queen

The Queen

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
They Came to Rob Las Vegas

They Came to Rob Las Vegas

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Make Waves

Don't Make Waves

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
No Time for Comedy

No Time for Comedy

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hit

The Hit

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elena and Her Men

Elena and Her Men

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night Watch

Night Watch

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Saturday

Hot Saturday

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
In Name Only

In Name Only

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Home from the Hill

Home from the Hill

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deep Crimson

Deep Crimson

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Divorcee

The Divorcee

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Indiscretion of an American Wife

Indiscretion of an American Wife

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Blue Angel

The Blue Angel

1930
×
★★★
Edit this entry  
05
The Scarlet Empress

The Scarlet Empress

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Who Killed Teddy Bear?

Who Killed Teddy Bear?

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
5 Fingers

5 Fingers

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mob

The Mob

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kaleidoscope

Kaleidoscope

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Stranger by the Shore

The Stranger by the Shore

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Some Came Running

Some Came Running

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
People Will Talk

People Will Talk

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terror in a Texas Town

Terror in a Texas Town

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Stormy Weather

Stormy Weather

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boston Strangler

The Boston Strangler

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry