Sort by

Sawyer has logged 10 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
One False Move

One False Move

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monsieur Verdoux

Monsieur Verdoux

1947
×
★★★★
Edit this entry  
18
Guest of Honour

Guest of Honour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Living End

The Living End

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Life of Her Own

A Life of Her Own

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
St. Louis Blues

St. Louis Blues

1958
×
★★★
Edit this entry  
07
Morocco

Morocco

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Seduction of Mimi

The Seduction of Mimi

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
La Ronde

La Ronde

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Taboo

Taboo

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry