Sort by
  • Napoleon

    ★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★

  • Maestro

  • NYAD

    ★★½

  • Poor Things

    ★★★

  • Rustin

    ★★

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Ferrari

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★

  • Barbie

    ★★★½

  • The Taste of Things

    ★★★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★½

  • May December

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★

  • About Dry Grasses

    ★★★

  • Pictures of Ghosts

    ★★★★

  • Strange Way of Life

    ★★

  • Afire

    ★★★★½

  • Passages

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Cassandro

    ★★½

  • Babylon

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★½

  • She Said

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Causeway

    ★★½

  • No Bears

    ★★★★½

  • Blonde

    ½

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Argentina, 1985

    ★★½

  • Women Talking

    ★★

  • TÁR

    ★½

  • Our Lady of the Chinese Shop

    ★★½

  • Rule 34

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Broker

    ★★½

  • Close

    ★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Tori and Lokita

    ★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ½

  • Aftersun

    ★★★½

  • God's Creatures

    ★★★

  • EO

    ★★★★

  • Tchaikovsky’s Wife

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Deep Water

    ★½

  • X

    ★★

  • To Leslie

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Peter von Kant

    ★★

  • Mars One

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½