RSS feed for Saymon

Saymon has logged 18 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
7 Days in Entebbe

7 Days in Entebbe

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Little Men

Little Men

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Seduction of Mimi

The Seduction of Mimi

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Year of the Cannibals

The Year of the Cannibals

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Measure of a Man

The Measure of a Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
António One Two Three

António One Two Three

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hard, Fast and Beautiful

Hard, Fast and Beautiful

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Outrage

Outrage

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Never Fear

Never Fear

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
One Deadly Summer

One Deadly Summer

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry