• The Gray Man

    ★★★

  • Blasted

    ★★½

  • The Man From Toronto

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Men

    ★★★½

  • George Carlin's American Dream

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Morbius

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • No Exit

    ★★½

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Blacklight

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Home Team

    ★★

  • Hatching

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Death to 2021

    ★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Freddie Mercury: The Final Act

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Black Friday

    ★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • Arsène Wenger: Invincible

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • The Actress

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Night Teeth

    ★★

  • The Burning Sea

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • My Best Friend Anne Frank

    ★★★

  • Aksel

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • Intrusion

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Nothing to Laugh About

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★½

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★