• Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★

  • The Witch: Part 2. The Other One

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ★★

  • Infinite Storm

    ★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Therapy Dogs

    ★★★★

  • Hannah Ha Ha

    ★★½

  • The Severing

    ★★

  • Be Right Back

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★

  • Honeycomb

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Killing the Eunuch Khan

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Poppy

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • We Are Living Things

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Last Rite

    ★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★

  • Demonic

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Belle

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Agnes

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Here Today

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Unholy

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★½