Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Reindeer Games

Reindeer Games

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kin

Kin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
All the Real Girls

All the Real Girls

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Witch: Part 2. The Other One

The Witch: Part 2. The Other One

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girlfight

Girlfight

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tear Drops - The Movie

Tear Drops - The Movie

×
Read the review Edit this entry  
14
A State of Mind

A State of Mind

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Garm Wars: The Last Druid

Garm Wars: The Last Druid

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Edit this entry  
11
June

June

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Demonic

Demonic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pulse

Pulse

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dung Dynasty

Dung Dynasty

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Esther Povitsky: Hot For My Name

Esther Povitsky: Hot For My Name

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tomie: Forbidden Fruit

Tomie: Forbidden Fruit

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tomie: Re-birth

Tomie: Re-birth

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tomie: Replay

Tomie: Replay

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tomie: Another Face

Tomie: Another Face

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Agnes

Agnes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Rite

The Last Rite

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Edit this entry  
26
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspicious River

Suspicious River

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Year of the Jellyfish

Year of the Jellyfish

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Puppet Princess

Puppet Princess

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Drunks

Drunks

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Megazone 23 II

Megazone 23 II

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Megazone 23

Megazone 23

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sweet Evil

Sweet Evil

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hide

Hide

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blue Remains

Blue Remains

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A.LI.CE

A.LI.CE

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry