Sort by

Sam has logged 27 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wild Canaries

Wild Canaries

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Messenger: The Story of Joan of Arc

The Messenger: The Story of Joan of Arc

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Book Club

Book Club

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Future World

Future World

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
...All the Marbles

...All the Marbles

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beyond Lemuria

Beyond Lemuria

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
Bloodthirsty Butchers

Bloodthirsty Butchers

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Muse

The Devil's Muse

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
MirrorMask

MirrorMask

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
Motherhood

Motherhood

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aloha

Aloha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tully

Tully

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Survivors

The Survivors

1979
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Cuban Fight Against Demons

A Cuban Fight Against Demons

1972
×
★★★
Edit this entry  
07
K-11

K-11

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brad Cuts Loose

Brad Cuts Loose

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lance Lizardi

Lance Lizardi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ray Meets Helen

Ray Meets Helen

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Racer and the Jailbird

Racer and the Jailbird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry