Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
30
Who Was Phone?

Who Was Phone?

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★½
Edit this entry  
29
Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
Edit this entry  
28
The Redwood Massacre

The Redwood Massacre

2014
×
★½
Edit this entry  
28
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★½
Edit this entry  
28
Scooby-Doo! Haunted Holidays

Scooby-Doo! Haunted Holidays

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
The Adventures of Pinocchio

The Adventures of Pinocchio

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Pinocchio

Pinocchio

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
Sanctuary Population One

Sanctuary Population One

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Alien Addiction

Alien Addiction

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Current Occupant

The Current Occupant

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Treehouse

Treehouse

2019
×
Edit this entry  
27
Behind You

Behind You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Tremors 3: Back to Perfection

Tremors 3: Back to Perfection

2001
×
★★½
Edit this entry  
27
Killer Grandma

Killer Grandma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Down

Down

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
My Valentine

My Valentine

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Pure

Pure

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Body

The Body

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Crawlers

Crawlers

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Toys of Terror

Toys of Terror

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spaced Invaders

Spaced Invaders

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Edit this entry  
27
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★
Edit this entry  
26
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★
Edit this entry  
26
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shark

Shark

1969
×
★½
Edit this entry  
25
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Asteroid-a-Geddon

Asteroid-a-Geddon

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry