Sort by

Stefan Birgir has logged 544 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Like Father Like Son

Like Father Like Son

1987
×
★★
Edit this entry  
28
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★½
Edit this entry  
28
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★½
Edit this entry  
28
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Kindred

The Kindred

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Downfall

Downfall

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
Life After Flash

Life After Flash

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★½
Edit this entry  
26
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bon Voyage, Charlie Brown (and Don't Come Back!!)

Bon Voyage, Charlie Brown (and Don't Come Back!!)

1980
×
★★★
Edit this entry  
20
Race for Your Life, Charlie Brown

Race for Your Life, Charlie Brown

1977
×
★★★
Edit this entry  
20
Snoopy, Come Home

Snoopy, Come Home

1972
×
★★★
Edit this entry  
20
Panda vs. Aliens

Panda vs. Aliens

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★½
Edit this entry  
19
Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Last Train to Christmas

Last Train to Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Battle of the Bulbs

Battle of the Bulbs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Edit this entry  
18
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry