Sort by

Stefan Birgir has logged 124 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Eye of the Beast

Eye of the Beast

2007
×
★★½
Edit this entry  
27
Deadly Invasion: The Killer Bee Nightmare

Deadly Invasion: The Killer Bee Nightmare

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Normal Life

Normal Life

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Loose Cannons

Loose Cannons

1990
×
★½
Edit this entry  
26
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Fuck for Forest

Fuck for Forest

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Megalodon

Megalodon

2018
×
Edit this entry  
24
Megalodon Rising

Megalodon Rising

2021
×
½
Edit this entry  
22
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★½
Edit this entry  
22
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★½
Edit this entry  
22
The Legend of Hell House

The Legend of Hell House

1973
×
★★★½
Edit this entry  
22
Keyboard Fantasies

Keyboard Fantasies

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Q

Q

1982
×
★★½
Edit this entry  
21
The Cherokee Kid

The Cherokee Kid

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cyborg 3: The Recycler

Cyborg 3: The Recycler

1995
×
★★
Edit this entry  
21
Cyborg 2

Cyborg 2

1993
×
★★
Edit this entry  
21
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Extreme Measures

Extreme Measures

1996
×
★★★
Edit this entry  
20
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★½
Edit this entry  
20
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Man in the Iron Mask

The Man in the Iron Mask

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
Gettin' It

Gettin' It

2006
×
Edit this entry  
20
Cassex

Cassex

2021
×
Edit this entry  
20
Phantom Love

Phantom Love

2001
×
★½
Edit this entry  
19
Kung-Fu and Titties

Kung-Fu and Titties

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
It's Pat

It's Pat

1994
×
★★
Edit this entry  
18
The Pest

The Pest

1997
×
★★
Edit this entry  
17
Reversal of Fortune

Reversal of Fortune

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House of the Spirits

The House of the Spirits

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Killer Party

Killer Party

1986
×
★★½
Edit this entry  
15
Thorp

Thorp

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shivers

Shivers

1975
×
★★½
Edit this entry  
14
R.I.A (Override)

R.I.A (Override)

2021
×
Edit this entry  
14
The Psycho She Met Online

The Psycho She Met Online

2017
×
★★
Edit this entry