RSS feed for mia
  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★½

  • mother!

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • The Intern

    ★★★

  • Aloha

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Zombieland

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★

  • The Notebook

    ★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★½

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★★

  • The Pianist

    ★★★★

  • Billy Elliot

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Good Will Hunting

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★